Hagyományőrző szakkör

Kocsimúzeumunk 2016. szeptemberében kézműves szakkört indított. Ennek keretein belül megismertetjük a résztvevőkkel a kocsikészítés menetét, szakmai fogásait, fortélyait, a különböző faanyagok tulajdonságait.
Feladataink között szerepel a múzeum tulajdonában lévő kocsik, hintók, szekerek karbantartása, felújítása, a Kocsitoló Fesztiválon résztvevő kocsik biztonságos versenyzésre való felkészítése, ellenőrzése.
A szakmai munka mellett kitérünk a kocsik történetére, kialakításának körülményeire, az alkatrészek elnevezésére és a funkciójukra.
Ha valakinek az érdeklődését felkeltette ennek a lassan feledésbe merülő, de csodálatos szakmának a megismerése, elsajátítása, szívesen fogadjuk a jelentkezni vágyókat elérhetőségeink bármelyikén! A foglalkozások időpontja minden hét szerdáján 15:00 órától a Kocsimúzeumban.
Dobos Gábor

Hozzászólás